Autor: bogusia

Aktualnie przeglądasz wpisy bogusia.

O bezpieczeństwie w plenerze

o bezpieczeństwie w plenerze (canva) - Kopia

WAKACJE W BIBLIOTECE ’2018

Apel Burmistrza Łaz w sprawie Bezpiecznych wakacji – SZCZEGÓŁY

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych wakacyjnych zajęć prowadzonych przez pracowników w godzinach otwarcia placówek bibliotecznych.
wakacje Łazy - KopiaNasze propozycje spędzania czasu wolnego:
(zajęcia odbywać się będą w godzinach: 12:00-15:00)

25.06.2018
O bezpieczeństwie w plenerze – zajęcia edukacyjne
02.07.2018
Bezpieczny przejazd – spotkanie z kolejarzem
09.07.2018
Na tropie przeszłości – zajęcia w Izbie Tradycji
16.07.2018
Dendrologia? Co to?  – spotkanie z Januszem Bargiełą
23.07.2018
Klikamy i wygrywamy – zajęcia komputerowe
30.07.2018
Słoneczny seans między regałami
06.08.2018
Jaki piękny jest motylek – zajęcia plastyczne
13.08.2018
Domowe pieszczochy – zajęcia plastyczne
17.08.2018
Myszkow@nie na ekranie – zajęcia z robotami Photon
20.08.2018
Wakacyjna gr@ – zajęcia komputerowe
27.08.2018
Słoneczny seans między regałami

Propozycje zajęć organizowanych w filiach bibliotecznych - SZCZEGÓŁY

Wystawa W dzień i w nocy bez przemocy (canva)

Odjazdowy z Niepodległą

14 czerwca Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach po raz szósty włączyła się w ogólnopolską akcję „Odjazdowy Bibliotekarz”. Tegoroczny rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników, pasjonatów książek i rowerów rozpoczął się tradycyjnie w centrum Łaz na placu przy fontannie.


Tegoroczna edycja rajdu odbyła się pod hasłem „Odjazdowy z Niepodległą” w nawiązaniu do 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, dlatego wszyscy jego uczestnicy ubrani w pomarańczowe koszulki przypięli do swoich rowerów flagi oraz białe i czerwone balony.

Rowerzyści o 11:00 wyruszyli z centrum Łaz ulicą Kościuszki, udając się Topolową do ulicy Młynek. W  Rokitnie Szlacheckim odbyli postój w Filii Bibliotecznej nr 5. Po krótkim odpoczynku ruszyli w stronę Ogrodzieńca, a stamtąd dotarli do punktu docelowego – Biwaku Leśnego im. sierż. Grzegorza Załogi w Hutkach Kankach, gdzie rozpalili wspólne ognisko. Po upieczeniu kiełbasek wzięli udział w kilku konkurencjach zręcznościowych, m.in.: rzucaniu rzutkami do celu, wyścigach w workach, turnieju wiedzy filmowej i książkowej, przygotowanym przez Magdalenę Kizlich i Annę Mąkę. Na wszystkich pomarańczowych rowerzystów czekała także loteria fantowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczynili się do zbudowania fantastycznej atmosfery rajdu: za zabezpieczenie rajdu policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu oraz za wsparcie Parkowi Wodnemu Jura i Centrum Promocji i Przedsiębiorczości w Łazach.

Spotkanie z G. Kasdepke (canva) NA STR

odjazdowy z niepodległą A3Start rajdu: 14 czerwca 2018 r.

Miejsce startu: Plac przy fontannie

Miejsce mety: Hutki Kanki – Biwak im. Grzegorza Załogi

 

 

 

 

 

 

 

 

Rajd rozpoczynamy w centrum Łaz na placu przy fontannie. Zbieramy się o godz. 10.30.

Po zapoznaniu się z regulaminem, rozdaniu koszulek, chorągiewek i innych gadżetów, oraz przeprowadzeniu akcji bookcrossingowej wśród mieszkańców Łaz, wyruszymy o godz. 11.00 ul. Kościuszki. Skręcając w ul. Topolową dojeżdżamy do ul. M. Konopnickiej. Następnie udajemy się w prawo, kierując się w stronę ul. Młynek. Potem jedziemy ul. Laskowa, wjeżdżając w Rokitnie Szlacheckim w ul. Ogrodową docieramy do Filii Bibliotecznej. Po krótkim odpoczynku ruszamy ul. Kościuszki w stronę Ogrodzieńca.
Na rozwidleniu skręcamy w prawo kierując się na Centurię. Jadąc ul. Jurajską docieramy do punktu docelowego czyli Biwaku Leśnego im. Grzegorza Załogi w Hutkach Kankach.

REGULAMIN RAJDU
DEKLARACJA DLA UCZESTNIKA DOROSŁEGO
DEKLARACJA DLA UCZESTNIKA NIEPEŁNOLETNIEGO

 

« Starsze wpisy