Autor: bogusia

Aktualnie przeglądasz wpisy bogusia.

znane i nieznane losy bliskich (canva Andrew Basinger)

pocztówki (canva) interiors • Making homes stylish


Wszystko za sprawą społeczno-edukacyjnej akcji „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w którą włączyła się Filia nr 3 w Chruszczobrodzie. Działania upamiętniały 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Młodzież między regałami tworzyła żonkile, słuchając informacji o powstaniu.

Czytamy pod chmurką

W Rokitnie Szlacheckim wiosna rozgościła się już na dobre, przynosząc ze sobą pierwsze wakacyjne temperatury. Z takiej pogodny nie sposób nie skorzystać i coraz trudniej przebywać w domu, biurze czy sali szkolnej, gdy za oknem świeci słońce.
Przedszkolaki z Rokitna Szlacheckiego sale zabaw zamieniły na plac szkolny. Oprócz wesołych harców na placu zabaw, w piaskownicy czy na huśtawkach udało się znaleźć chwilę również na głośne czytanie w plenerze. 10 i 12 kwietnia br. na trawniku przy szkole dzieci z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem wsłuchiwały się w bajki czytane przez pracownika Filii Bibliotecznej nr 5. Następnie odpowiadały na pytania dotyczące czytanego tekstu i przeglądały kolorowe ilustracje. Okazało się, że książki można czytać nie tylko w zaciszu domowym czy sali przedszkolnej – na świeżym powietrzu opowieści o bocianie, upartym jeżyku, a nawet wesołych przygodach pewnej różowej świnki zachwycają znacznie bardziej.
Wszystkim miłośnikom czytania, użytkownikom biblioteki tym młodszym i tym starszym gorąco polecamy taką formę spędzenia czasu z książką.

Węgierska półka w Bibliotece

fotoZa sprawą konkursu „Dwa bratanki” zorganizowanego przez Instytut Książki, Węgierski Instytut Kultury – Varsói Magyar Kulturális Intézet i Good Books, przeznaczonego dla bibliotekarzy i członków Dyskusyjnych Klubów Książki, Klub działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach wziął udział w ciekawym przedsięwzięciu. Konkurs polegał na przeczytaniu książki dowolnego pisarza węgierskiego, omówieniu jej na spotkaniu oraz zrecenzowaniu w dowolnej formie: tekstowej, video, dzieła graficznego czy rękodzielniczego. Wybór łazowskiego Klubu padł na książkę „Makra, czyli cena przegranej” Akosa Kertesza. Po omówieniu jej podczas sierpniowego spotkania do Instytutu Książki wysłane zostały recenzje tekstowe pań: Janiny Kozery, Elżbiety Szafrugi i Meli Gawor oraz grafika wykonana przez p. Marię Płatek.
„Dwa bratanki- konkurs na recenzję węgierskiej książki” rozstrzygnął się dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach i działającego tu Dyskusyjnego Klubu Książki pomyślnie, gdyż grafika autorstwa pani Marii Płatek przypadła do gustu oceniającym, dzięki czemu wzbogaciliśmy się o fantastyczną węgierską półkę – 30 węgierskich książek, które dzięki pani Marysi zasilą biblioteczne zbiory, a tym samym posłużą wielu czytelnikom. Pierwsze pozycje znalazły swoje zwolenniczki podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, w trakcie którego bibliotekarki zaprezentowały otrzymaną niespodziankę.

W Bibliotece – kwiecień

  • 04.04. –Kino w Bibliotece”– seans dla dorosłych, godz. 15:00;
  • 16.04. – Kurs komputerowy dla osób 50+ Polska Cyfrowa Równych Szans, Czytelnia Internetowa, godz. 10:00;
  • 20.04. – Kurs komputerowy dla osób 50+ Polska Cyfrowa Równych Szans, Czytelnia Internetowa, godz. 14:15;
  • 23.04. – „Wiosna wita Was!” – głośne czytanie w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, godz. 12:00;
  • 24.04. – „Wiosna wita Was!” – głośne czytanie w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Łazach, godz. 10:00;
  • 25.04. – Kurs komputerowy dla osób 50+ Polska Cyfrowa Równych Szans, Czytelnia Internetowa, godz. 14:15;
  • 25.04. – Spotkanie z cyklu „Znane i nieznane losy bliskich” – historia odnalezionej rodziny, godz. 16:30;
  • 26.04. – Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmowa o książce Liliany Fabisińskiej „Córeczka”, godz. 15:00;
  • 30.04. –Kino w Bibliotece”– seans dla dzieci, godz. 15:00.

« Starsze wpisy